14 жовтня ми визначаємо День захисників і захисниць України. Це день тих,хто бореться. Це день того, за що ми боремось. Це день того, яку перемогу ми здобудемо.
14 жовтня ми дякуємо. Дякуємо усім, хто бився за Україну в минулому. І усим, хто б'ється за неї тепер. Усім, хто перемагав тоді. І усім, хто неодмінно переможе зараз.
Наші захисники сьогодні оберігають нас і захищають. Вони сміливі й відважні, а іхня мужність вражає увесь світ! Вони наші янголи на Землі!
Ця пам’ятна дата відносно нова. Вона була встановлена до річниці багатотисячного мітингу кримських татар та українців у місті Сімферополі на підтримку територіальної цілісності України у 2014 році. 26 лютого 2020 року Президент України Володимир Зеленський підписав указ № 58/2020 про встановлення 26 лютого в Україні Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, як щорічної пам'ятної дати.
Саме 26 лютого 2014 року під стінами Верховної Ради Криму відбулися багатотисячні мітинги. Понад 14 тисяч кримчан виступили за єдину державу, за свою Батьківщину – за Україну.А в цей час, підступно, без оголошення, Російська Федерація вже розпочала вторгнення. Розпочалася російська агресія, яка мала вигляд нової форми війн – гібридна війна. «Зелені чоловічки», при підтримці місцевих колоборантів розпочали окупацію півострову.Весь час, з початку окупації російські пропагандисти переконували весь світ, що все відбувалося мирно та за «повною підтримкою кримчан». Проте факти говорять про зворотне – Крим не прийняв окупантів, громадяни України встали на захист своєї землі. Хоча сили і були нерівні.
Анексія Російською Федерацією півострова Крим не припинила спротиву окупантам та колоборантам. Найбільш активно виступала молодь – учні та студенти, які народились та виросли в Україні.