среда, 24 марта 2021 г.

Знайомство з майбутніми першокласниками

 МЕТА: познайомитися з дітьми для подальшої співпраці, зацікавити дітей до занять;розвивати увагу, пам'ять, мислення, просторове уявлення;розвивати навички аналізу, синтезу, узагальнення;сприяти розвитку моторного компонента графічних навичок;сприяти фізичному розвитку дітей;виховувати поважне відношення один до одного, сумлінність до праці.

Розвивальна задача: розвивати базові навички і вміння, необхідні для подальшого розвитку комунікативної компетенції,збагачувати лексичний запас учнів; розвивати творчу уяву, критичне мислення.

Виховна задача: виховувати спостережливість, інтерес до оточуючого, доброзичливість, гуманність, повагу до людей.

ХІД ЗАНЯТТЯ

 

І.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

1.привітання вчителя

- Дорогі малята, сьогодні ви вперше переступили поріг нашої школи. Прихід до школи – це один з найщасливіших днів для дитини. Діти приходять сюди, щоб пізнати нове, навчитися читати, писати, рахувати, також стати хорошими людьми.

Зараз ви просто малята-дошкільнята, а 1 вересня станете справжніми учнями і на 11 років повяжете своє життя зі школою. З кожним роком будете пізнавати все більше про природу, науку, мистецтво. Кожна людина, ким би вона у житті не стала, розпочинала свій шлях зі школи. Багато хто з ваших батьків теж закінчили нашу школу.

Навчання – це важка праця, яка потребує від дитини  старання, відповідальності, наполегливості.

ІІ.МОТИВАЦІЯ ПОЧАТКУ ЗАНЯТТЯ

Як ви себе почуваєте? Який у вас настрій?

ІІІ.ОСНОВНА ЧАСТИНА

1.Знайомство

 

Я вчитель початкових класів, Каріна Володимирівна, працюю 2 роки у  школі. Мені хотілось би познайомитися з вами ближче, а чи є у вас таке бажання?

Як я вже казала, мене звати, Каріна Володимирівна працюю вчителем тому, що я люблю дітей, полюбляю з ними навчатися, гратися, подорожувати.

Скоро ви станете першокласниками. І для того, щоб ви не лякалися школи і були готові до занять, з вами займаються ваші вихователі, вони вчать вас писати, читати, рахувати. Я теж, як вчитель хочу з вами познайомитися, для цього я буду приходити до вас по вівторках і зустрічатимуся після сна. На заняттях будемо навчатися, гратися і розвиватися. І, якщо ми потоваришуємо, можливо, з вами зустрінемося в школі в одному класі.

 

Гра «Мікрофон»(виявлення дефектів у мовленні)

- Зараз ми пограємо в гру і познайомимося. У мене в руці мікрофон.

- Ви знаєте навіщо людині мікрофон?Для чого? Хто ним користується?

- Уявіть собі, що ви видатні люди, наприклад, вченні, співаки, актори. І у вас беруть інтерв’ю – знайомляться з вами.

- Ви вмієте відповідати на питання? Спробуємо.

- Як вас звати?

- Чи подобається вам ходити до дитячого садочка? Чому?

- Чи готові ви навчатися у школі?

- Чим ви любите займатися у вільний час?

- Чи є у вас улюблена тварина?

- Яка ваша улюблена пора року?

- Ваша улюблена казка, мультфільм?

- Ваш улюблений вид спорту?

- Ваші улюблені речі?

- Ким мрієте стати?

2. Вправа «Моя листівка»

- Найкраще розповісти про себе нам допоможе «Моя листівка»

- Намалюйте себе, коли вам добре.

- За допомогою малюнка розкажіть чим любите займатися?

- Познайомте нас з вашим домашнім улюбленцем.

- Сьогодні на заняття до вас ми прийшли разом з бджілкою.

Бджілка трудівниця залетіла в клас,

До роботи бджілка запросила нас.

Зараз на уроці бджілці допоможемо,

Разом із трудівницею все зробити зможемо!

 

2. Вправа «Слухай, запам’ятовуй, відповідай»

Дружба

Жила – була бджілка Марушка. Вона була веселою і працьовитою, любила збирати нектар з пахучих квітів. Одного разу бджілка вирішила полетіти до своїх подруг Маї та Таї. Дорогою до них вона потрапила на чудову галявину, де росло багато-багато чудових квітів. Марушка так захопилася збиранням нектару, що не помітила хлопчика, який прийшов за квітами. І коли він проходив понад квіточкою, д е сиділа Марушка, то ненавмисне пошкодив їй крильце. Марушка сіла і заплакала.

У той самий час на галявину прилетіли Мая і Тая. Вони відразу зрозуміли, чому Марушка не весела. Вони відірвали від квіточки пелюстку і приклали на місце пошкодженого крильця. Марушка зраділа, що знову може літати. Радісна бджілка змахнула крильцями і разом з подругами почала пурхати з квітки на квітку.

Звідусіль звучав веселий передзвін лугових квітів, які виконували мелодію дружби.

Як звати нашу бджілку?

Як звати подруг бджілки Марушки?

Куди летіла бджілка? Навіщо?

Кого бджілка не помітила на галявині серед квітів?

Що зробив хлопчик бджілці?

Чи навмисне хлопчик пошкодив крильце Марушці?

Хто прилетів на допомогу бджілці?

Як Тая і Мая допомогли Марушці?

На ваш погляд, Тая і Мая добрі друзі, чому?

 

3.Вправа «Допоможи бджілці» (розвиток зорово – моторної координації)

Уявіть себе бджілкою. Необхідно з кожної квіточки зібрати нектар. Для цього потрібно провести лінію через середину «доріжки» не торкаючись меж, щоб бджілка не збилася з «дороги»

і не заблукала. Олівець повинен весь час рухатися по паперу, інакше бджілка не зможе швидко дібратися до вулика.

hello_html_7df802ef.jpg

4.Вправа – фізхвилинка «Частини тіла»

Разом з бджілкою відпочинемо і пограємо в гру.

Я називаю частину тіла, ви до неї торкаєтесь, я виконую разом з вами, але буду навмисне припускатися помилок, але ви повинні виконувати правильно, не звертаючи увагу на мої помилки. Слухайте тільки те, що кажу.

Під музику починаємо!

Ноги, голова, рука, вухо, ніс, руки, живіт, очі, волосся тощо.

5. Математичне завдання

А зараз наша маленька бджілка просить вас допомогти їй виконати математичні завдання.

1. Чого більше квадратиків чи кружечків? Чого більше зафарбуй зеленим кольором!

hello_html_4eb27035.gif

 

2. Останнє завдання треба обвести малюнки по крапочкам та розфарбувати іх, не виходячи за контури.(розвиток зорово – моторної координації)

 

 

ІV. Підсумок заняття

 

Чи сподобалося вам наше заняття?

А що саме сподобалося?

А чим ми взагалі сьогодні займалися?

 


 

Майбутні першокласники

 Мета: створити позитивний настрій, активізувати дітей; розвивати логічне мислення, увагу, мовлення; розвивати довільну увагу, дрібну моторику; розвивати вміння зосереджуватись, виконувати завдання, орієнтуючись на зразок; виховувати відповідальне ставлення до оточуючого світу; формувати повагу до однолітків.

                                                                                       Хід заняття

І.Організація робочого місця

ІІ. Мотивація початку заняття

- Доброго дня, діти! Я рада Вас бачити. Як ваші справи, який у вас настрій.

- Сьогодні ми з вами продовжуємо гратися, навчатися і розвиватися.

У школі я вчуся не марно,

Працює мій мозок старанно.

Увагу і пам'ять свою розвиваю,

Нову інформацію швидко сприймаю.

ІІІ. Основна частина

1. Вивчення нового матерiалу

Дiти, вiдгадайте загадку — i дiзнаєтесь, хто завiтав до нас на заняття.

Влiтку медом ласував,

досхочу малини мав.

А як впав глибокий снiг,

Вiн поспати трохи літ.     (Ведмiдь)

— Подивіться, який ведмедик прийшов до нас на заняття! (М’яка iграшка)

Вiн у нас казковий, рiзнокольоровий! Вiн допоможе нам вивчити назви кольорiв. (Дiти розглядають iграшку i називають кольори за допомогою вчителя.)

— Дiти, до нас на урок прибiгло ще одне звiрятко. Хто це?

З нiрки вибiжу мерщiй,

Щоб знайти собi харчi,

Потiм знов сиджу в норi,

Бо страхаюсь пазурiв.

Найстрашнiший на весь свiт

Є у мене ворог — кiт.     (Миша)

— Давайте розглянемо, якого кольору мишка?   

Завдання 1. «Щось тут не так»

Гарбузи їдять малину,

Малюки ростуть під тином,

 

Жабеня летить в ракеті,

Космонавт спить в очереті.

 

Грак в пустелі заревів,

Крилатий лев гніздечко звив,

 

Тесляр сяє в небесах,

Місяць ремонтує дах.

 

Цей поет – справжній дивак!

Написав він все не так!

Швидко виправляйте

По місцях все розставляйте!

 

Завдання 2. «Геометричні приклади»

.

- Ведмедик,  теж зібрався йти до школи, але не вміє виконувати дії додавання і віднімання. Ми йому допоможемо і отримаємо третій ключ.

Перед тим як рахувати, давайте з вами повторимо:

які дії над числами ви знаєте? (додавання, віднімання)

Яким знаком ми позначаємо дію додавання, дію віднімання?

Коли ми додаємо, результат збільшується, чи зменшується? А при дії віднімання?

Перед вами приклади, але не з числами, а з геометричними фігурами, спробуємо їх виконати.

 

2. Фізкультхвилинка від ведмедика

Йшли ведмедики малi,

Нахилялись до землі,

Потiм встали, руки в боки

І зробили три пiдскоки.

Руки вгору, опустили —

I за парти тихо сiли.

3. Робота iз звуками

— Дiти, який перший звук у словi миша? А другий?

4.Гра «Луна»

Мм, ви, ти, ди, ри, ли, си, зи, ки, ни.

5.Розгадування загадок

Той, хто їсть його, той знає –

Всіх мікробів він вбиває.

Овоч цей корисний дуже,

Та від нього сліз калюжа.

(Цибуля)


З мене листя обдирають,

Мене квасять, в борщ кидають,

В пирогах мене печуть

І в салат мене січуть!

(Капуста)


В діжці ми їх засолили,

А тоді всю зиму їли.

Солоненькі та хрумкі

З пухирцями _ _ _ _ _ _.

(Огірки)


В діжці ми їх засолили,

А тоді всю зиму їли.

Солоненькі та хрумкі

У пупирцях _ _ _ _ _ _.

(Огірки)


Борщ із нього варить ненька,

В нього шкурочка тоненька,

Солодкуватий він на смак,

Фіолетовий _ _ _ _ _.

(Буряк)

На смак чудова, жовта, медова,

Їсть її малий Павлуша.

Здогадались, що це? _ _ _ _ _.

(Груша)


В нас деревина така у дворі,

Фрукт цей з дитинства дають дітворі,

Корисне, доступне та дуже смачне,

Багате залізом та поживне.

(Яблуко)

Цього фрукту по шматку

В чай добавлю для смаку.

Запашистий та кисленький,

Наче сонечко жовтенький.

(Лимон)

 4.Обведи по контуру

 

IV.Заключна частина 

Ви довели казковим героям, що ви сильні, розумні, уважні діти. 

Ви виконали всі завдання казкових героїв, які мешкали у цьому будинку, відкрили всі дверцята, отримували ключики – «знань». Ви впоралися з усіма складностями, тож тепер ви маєте повне право носити звання «Майбутнього першокласника», встаньте із за парт. 

Вас нагороджено грамотами «Майбутнього першокласника». 

1.Підсумок 

Чи сподобалося вам заняття? 

Чому? 

Що саме ви запам’ятали? 

Чому навчилися? 

Дякую вам за зустріч, на все добре, до побачення!

 







Майбутні першокласники. Лічба предметів

 Тема уроку:Лічба предметів, їх розміщення в просторі і кількісне порівняння.Розміщення об’єктів на площині та в просторі: вгорі, внизу, по центру; ліворуч, праворуч, між; під, над, на; попереду, позаду, поруч. Порівняння предметів за розміром. Підготовчі вправи до написання цифр.

Мета:ознайомити дітей з предметом математика; дати уявлення про розташування предметів у просторі з використанням слів «зліва», «справа»,«внизу», «вгорі»; учити дітей порівнювати предмети за розміром; вправляти їх у лічбі предметів; розвивати увагу, уміння слухати; вправляти в написанні елементів цифр; виховувати інтерес до вивчення математики.

Тип уроку: комбінований.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

Я прокинувся раненько, Привітав родину всю.

Тата цілував і неньку.  Ласка ласкою озвися,

Посміхнувся дідусю.Одне одному всміхнися

 

II. Вступна бесіда

— Сьогодні у вас перший урок математики. Це цікава і важлива наука. Говорять, що математика — це королева наук. Вивчати математику допоможе вам підручник, який називається «Математика».

1. Робота з малюнком

— Хто намальований? Порахуйте, скільки тварин?

— Хто ближче? Хто — далі? Хто — зліва? Хто — справа?

ІІІ. Підготовчі вправи

- І розпочнемо ми урок з гімнастики для нашого мозку!

1. Мозкова гімнастика

1) Робимо масаж вух і одночасно круги ногами по підлозі.

2) Права рука забиваєцвяхи, ліва – прасує .

2. Лічба від 1 до 10

-На сьогоднішньому уроці ми з вами здійснимо подорож, під час якої на нас чекають різні випробування та цікаві завдання. Познайомимося з поняттями «зліва» -«справа», «ближче» -«дальше», «попереду» - «позаду», «між». А допоможуть нам у цьому герої казок. А ось і перший гість!

Я від діда втік,

Я від баби втік,

Смачний, солодкий,

Як медок.

А звуся просто… (Колобок).

- А від нас не втече, бо сам прикотився до нас із проханням – змінити кінець його казки на щасливий. Щоб Колобкові було легше котитися, давайте прокладемо йому широку стежку, рахуючи разом із ним предмети, що зустрілися на дорозі.

Усна лічба предметів.

(ялинки,берізки, ведмеді, зайчики)

1. Порахуйте берізки, які зустрілися Колобкові по дорозі.

2. Полічіть ялинки, які виросли у лісі.

3. Полічіть ведмедиків, що грають на галявині.

4. Порахуйте зайчиків.

ІV. Вивчення нового матеріалу

1. Пояснення вчителя:

- Як розпізнати де ліва рука ,а де права? В лівій  стороні у нас серце.Давайте прикладемо долоньку і послухаємо його стукіт. Ліва рука в нас більш ледача, бо мало що робить .Підніміть її .А ось права рука в нас працьовита. Що ми робимо нею? (відповідідітей)

- Підніміть ручку ті хто пише правою ручкою?                                                    - Підніміть хто лівою?

Гарно запам’ятовується та сторона якою ми пишемо. Лівші запам’ятовують, що в них все виходе краще лівою,а правші навпаки.

2.Гра

А зараз я пропоную гру в якій потрібно вправно показати, як швидко і уважно ви орієнтуєтеся у своїй будові тіла.- Лівою рукою торкніться носика. Правою рукою торкніться лівого вушка. Лівою рукою торніться правого плеча. Правою рукою доторкніться до лівого коліна.

3.Фізкультхвилинка

4. Гра «Фрукти»

- Подивіться на малюнок.

- Щоце, діти? (фрукти)

- Що лежить по середині?

- А що лежить праворуч?

-А ліворуч?

 

V. Закріплення вивченого матеріалу

1.Гра ,, Складіть візерунок"

У дітей – 3 круги – зелений, жовтий, червоний і 2 квадрати – синій, оранжевий. Робота виконується під диктовку. - Покладіть кружечки так, щоб угорі був червоний круг, - жовтий - між червоним і зеленим. - праворуч від жовтого круга покладіть синій квадрат, ліворуч – оранжевий квадрат..

2.Підготовка до написання цифри 1

3.Дидактична гра «Чий, чий голосок?» (розвиток фонематичного слуху)

-Зараз послухайте та скажіть мені, яка тваринка так розмовляє.

-А зараз вам потрібно здогадатися, де чиї тіні, з’єднати тварин з їх тінями.

  

4.  «Виконай за зразком»

-Обводимо по контуру яблуко та грушу.

Зараз продовжимо прописувати такі елементи письма.

Пряма похила лінія, починаємо писати з верхньої додаткової лінії до нижньої рядкової лінії, пишемо зверху вниз, під нахилом. Нахил співпадає з похилою лінією зошита.

VI. Підсумок уроку.
Рефлексія


— Діти, пригадаймо, які завдання ми виконували на уроці?

— Ми рахували? Ми грали? Малювали?

— Вам сподобався урок? Тоді до нових зустрічей в країні Математика.

 



 

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЄВРОПИ Після завершення Другої світової війни європейські країни почали продумувати принципи політичної співпраці та економ...