четверг, 28 марта 2024 г.

 

28 березня-День звільнення Ірпеня

28 березня 2023 року Ірпінь відзначає другу річницю визволення від російських окупантів, Два роки тому місто стримало ворога на шляху до столиці та отримало звання “Ірпінь – місто-Герой”.Сьогодні ірпінці вшановують пам’ять полеглих захисників, волонтерів, поліцейських, хлопців з тероборони та звичайних містян, закатованих і вбитих окупантами.

28 березня – День звільнення Ірпеня: у місті вшанували полеглих і презентували Книгу пам’яті
Оборону Ірпеня тримали підрозділи територіальної оборони, підрозділи ССО, підрозділи ГУР, підрозділи 72-ї бригади, зведені підрозділи 80-ї бригади десантно-штурмових військ.

Українські оборонці мали справу з “елітними” та добре оснащеними підрозділами російської армії: 106-а та 98-а повітряно-десантні дивізії, 76-а та 31-а десантно-штурмові дивізії, морська піхота Чорноморського флоту. Загалом за даними українських правоохоронців та розвідки, в Ірпені, Бучі та Гостомелі в березні дислокувалися 11 різних підрозділів російської армії та росгвардії.

Біля ірпінського торгівельного комплексу “Жираф” відбувались одні з найважчих боїв за місто. Ще одними, не менш важкими та вирішальними, стали бої в районі Гостомельського шосе та військового шпиталю на північній околиці Ірпеня. Саме тут завершувалося звільнення Ірпеня.

Внаслідок бойових дій було зруйновано 70% соціальної та житлової інфраструктури міста. Після деокупації слідчі ДБР виявили 13 місць поховань містян.

Як розповіли в Ірпінській міській раді, сьогодні в Ірпені презентували Книгу пам’яті загиблих у російсько-українській війні до другої річниці визволення  міста.

Книга пам’яті – це єдиний електронний реєстр, який містить інформацію про жителів Ірпінської громади, життя яких обірвала війна, починаючи з 2014 року. Їх імена, фотографії, короткі біографії, обставини загибелі та спогади рідних увіковічені на сторінках цього видання. Це окремі історії кожного полеглого Героя і кожного убитого цивільного. Це не просто книга, а справжній літопис людської трагедії та героїзму.

Важливу роль у створенні книги відіграли жителі громади, які поділились своїми історіями та спогадами про загиблих. Вони ділились фотографіями, відео, розповідями про своїх рідних та близьких. Саме завдяки цій допомозі вдалось створити книгу, яка максимально повно відображає трагедію нашого міста.

Комментариев нет:

Отправить комментарий

  38 річниця аварії на  Чорнобильській АЕС 38 років тому, 26 квітня 1986 року, на Чорнобильській АЕС сталася найбільша і найстрашніша за сво...