среда, 19 мая 2021 г.

Майбутні першокласники. Країна математики

 Тема.Країна математики 

Мета: продовжувати вчити дітей оперувати цифрами, розв’язувати логічні задачі, визначати суміжні числа; вправляти у прямій та оберненій лічбі; закріплювати знання дітей про геометричні фігури, дні тижня; формувати вміння орієнтуватися у просторі; розвивати у дітей логічне мислення, пам’ять, мовлення; виховувати стриманість, колективізм та інтерес до математики.

                                Хід заняття

I.Організаційний момент:

1.Привітання

              Доброго ранку,  мої малята,

Любі хлопчики й дівчата.

 Щиро посмішкою всіх вітаю,

Доброго настрою на весь день бажаю.

 Давайте всміхнемось один одному.

2.Перевірка готовності до уроку

II.Актуалізація опорних знань
1.Повторення вивченого матеріалу

1.Повторення вивченого матеріалу

-         Діти, яка зараз пора року ( Весна  )

-         А що відбувається весною ? ( все зеленіє,квітнуть квіти , сонечко гріє, птахи прилітають до дому)

-         Так вірно. Подивіться будь - ласка на мій букет. З чого він складається? ( З листочків) Я хочу подарувати вам по листочку.

-         А тепер погляньте на яку галявину ми з вами потрапили. (Звернути увагу дітей на галявину )

-         Зберіть кожен з вас листочки, підібравши їм пару за кольором.

2.Дихальна вправа « Осінній вітерець»

( Діти глибоко вдихають носом, видихають через рот, не надуваючи щік )

-         А зараз,  давайте пригадаємо як шуршить осіннє листя під ногами.

( Імітують шуршіння листя під ногами промовляючи звук [ ш - ш - ш ] )

-         Ой діти, подивіться вітерець розкидав мені всі цифри! Допоможіть мені будь - ласка зібрати та викласти їх за порядком.

 ( Діти виконують завдання викладаючи цифри від  1 до 5. )

III.Введення ігрового моменту

 - Діти, коли я сьогодні відчинила вікно до нас в групу залетів ось цей конверт  і потрапив мені прямо в руки. Як ви думаєте, що там?  Скажіть, а ви хочете дізнатися, хто його написав? Я теж дуже хочу!

Добрий день, діти! Я – Королева незвичайної країни, там багато геометричних фігур, цифр, задач..Знаю, що ви дуже розумні, кмітливі дітки, тому я вас запрошую до себе в гості. Але перш, ніж потрапити до мене, вам потрібно пройти через чарівні зупинки, на яких вас будуть чекати завдання. Виконавши їх, ви отримаєте талісмани, які допоможуть вам дізнатися назву моєї країни. Чекаю зустрічі з вами!

                                                                    З повагою, Королева

 - Ну що ж ви хочете зустрітися з Королевою? Тоді вирушаємо у подорож.  Але постривайте! З нами теж хочуть вирушити і багато чому повчитися  лісові звірята. Візьмемо їх з собою? Та спочатку, щоб знати скільки їх помандрує з нами, потрібно їх порахувати.

Гра “Порахуй”

 - А тепер можемо вирушати!

IV.Вивчення нового матеріалу  

1.Зупинка 1 – Логічна (задачі)

От і перша зупинка - Логічна, на якій відкривають нам шлях в країну. Але сперш потрібно розв’язати задачі, давши правильну відповідь.

1.    Три руді лисиці,

     Грались на травиці.

     З них одна сховалась,

     Скільки їх зосталось? (2)

2.    Купила в крамниці сестричка,

     Сім метрів шовкової стрічки.

     Три мені віддала,

      А скільки ж собі узяла? (4)

      3.Вісім спілих грушок

      На гілочці годайдались,

      Три грушки зїв Павлушка,

      То скільки груш зосталось?(5)

-       От ми і справились з першим завданням. Нашим лісовим друзям дуже сподобалось розв’язувати задачі, тому вони з великим задоволенням ідуть з нами далі.

2.Зупинка 2 – Тижнева (дні тижня)

-       На цій зупинці, Королева хоче перевірити нас. Вона хоче дізнатися, на скільки добре ми знаємо дні тижня. Будьте уважні!

Вранці ми із добрим ділом

День вітали..(Понеділок)

Ніченька минула скоро,

Трудовий іде..(Вівторок)

За ним спритна, молода

Поспішає..(Середа)

А четвертий день тепер,

Називається..(Четвер)

Діло добре ладиться,

Як настане..(П’ятниця)

Дома скрізь кипить робота,

Як почнеться день..(Субота)

А субота з хлібом – сіллю,

Привела сестру..(Неділю)

-       А хто назве їх по порядку?

-       Який сьогодні день?

-       А який був вчора?

-       А який буде завтра?

-       Молодці! Гляньте, як наші друзі радіють, тому що, чесно кажучи, багато хто з них плуталися в днях, а тепер вони раді, бо разом з нами, вони вивчили їх напам’ять.

-       Ну що, я думаю зараз саме час всім нам відпочити, тому що стомились не тільки ми, а й наші лісові друзі, вони так з нами працювали, що стомили свої лапки.

3.Зупинка 3 – Геометрична (папір з геометричними фігурами)

-       А на цій зупинці, нас чекають геометричні фігури. Вони теж, як ми з вами мають своїх друзів і вони завжди разом одне з одним. Але  з ними трапилась біда, вони не можуть знайти один одного і хочуть, щоб ми їх не тільки знайшли, а й побудували з них не звичайний, чарівний будинок.

-       Ось, які чудові будиночки в нас вийшли. Фігури знайшли одне одного. Стали на свої місця. А наші лісові друзі, вдячні за такий прекрасний будинок.

4.Зупинка 4- математична картка

-Зараз наша королева передала ось такі картки з математики. Наше завдання вирішити їх.

V.Підсумок

От і виконали ми всі завдання Королеви,вона вам дуже вдячна та чекає наступної зустрічі.


 








 


среда, 5 мая 2021 г.

Майбутні першокласники. Письмове приладдя

 ТЕМА. ПИСЬМОВЕ ПРИЛАДДЯ 

Мета: ознайомити учнів з письмовим приладдям (зошитом, ручкою, олівцем), гігієнічними правилами письма; звернути увагу на обкладинку зошита (зміст малюнка); вправляти у правильному розміщенні олівця учнів, які пишуть правою/лівою рукою; розвивати дрібні м’язи руки та м’язову пам’ять дітей, увагу, логічне мислення; виховувати охайність, уважність.

                                                                  Хід уроку

 І. ВСТУПНА ЧАСТИНА

1.Привітання

Пролунав  дзвінок,

Починаємо  урок.

Працюватимо  старанно,

Щоб  почути  у  кінці,

Що  у  нашому  у  класі 

Діти  просто 

Мо-лод-ці!

2.Організація классу
 — Діти, чи готові ваші очі до уроку? (Так!) Підморгніть мені.
 — Чи готові ваші вушка мене слухати? (Так!) Покажіть, як ви ними слухаєте.
 — Чи готові ваші ручки писати у зошиті? (Так!) Поплескайте.
— Чи готові ваші ніжки вас слухати? (Так!) Потупайте.
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА
 1. Мотивація навчальної діяльності
— А навіщо людині вміти писати?
— Діти, до нас сьогодні на урок завітав Зайчик.
Діти, спробуйте відгадати загадки — і ви дізнаєтеся, чим може писати наш Зайчико.
 Загадки
 Маленьке, біленьке, По чорному полю пл
игає і слід залишає. (Крейда.)
 У коробці спочивають Спритні хлопці молодці, Убрання барвисте мають І загострені кінці. На папері слід лишають,  а зовуться…(олівці).
2. Повідомлення теми та мети уроку
— Діти, сьогодні ви ознайомитесь із письмовим приладдям, гігієнічними правилами письма.
3. Вивчення нового матеріалу
1) Ознайомлення з письмовим приладдям. Вправа «Відкритий мікрофон»
 — А ще чим можна залишати слід на папері? (Ручкою, фломастерами, фарбами.)
— Перед вами на парті є кольорові олівці. Знайдіть у коробці олівець такого кольору, що вам найбільше подобається малювати. Візьміть його у праву руку (лівші — у ліву руку). Покажіть, де у вас права рука. Підніміть її, поставте на парту. Сьогодні будемо працювати з олівцями. Подружіться з ними, Нумо разом пригадаємо, скільки пальців на руці.
 Нумо пальці рахувать:
Один, два, три, чотири, п’ять. Один, два, три, чотири, п’ять — Десять пальців, дві руки — Це твої помічники. За Ю. Соколовою
— А тепер пригадаймо, як звуться пальці на руці: найменший — мізинець, потім — безіменний (без імені), середній (він посередині), вказівний (ним указують на щось), нарешті,— великий, він завжди виконує велику роботу.
Вчитель обходить клас і показує як тримати олівець.
2..Письмо похилих
-Хто зображений на малюнку?Де вони живуть?Що полюбляють робити?
-
-Покажіть зайчику як ви тримаєте олівець, та проведіть своїх тваринок до кінця  ліній.
3.Фізкультхвилинка
Важко зайчику сидіти.Треба трохи відпочити. Скік-скік,скік-скік. Треба трохи пострибати. Скік-Скік,скік-скік. Пострабавши,треба сісти й працювати.

4.Гра «Відшукай і домалюй»

-         Домалюй біля великого їжачка – велике яблуко; біля маленького їжачка – маленьке; ліворуч від дерева – вище за нього дерево; праворуч від гриба – нижчий за нього гриб, біля нього такий самий; вуха і хвіст лисичці і зайчику.

-         Розкажи у кого хвіст довший, ніж у зайчика? У кого вуха довші ніж у лисички? Скільки звірят на малюнку? Скільки грибочків?

-         Розфарбуй малюнок. Полічи, скільки тварин на малюнку.

 

III. Відгадування загадок.

Не сорочка, а зшитий,

Не кущ, а з листочками. (Зошит)

Всяк школяр його шанує,

Бо він пише і малює.

Хто ж цей славний молодець?

Це, звичайно, ... (олівець).

Виводить букви і слова

Ота цікава штучка,

В руці виблискує здаля

Нова, гарненька... (ручка).

Як назвати зошит, олівець, ручку? (Письмове приладдя)

ІV. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА.

РЕФЛЕКСІЯ

1. Зворотний зв’язок. Вправа «Відкритий мікрофон»

 — Хто може сказати і показати, як правильно сидіти за партою?

— Як правильно тримати олівець?

— Що ви вчилися робити на уроці

-До побачення.

 








 

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЄВРОПИ Після завершення Другої світової війни європейські країни почали продумувати принципи політичної співпраці та економ...