четверг, 29 апреля 2021 г.

Аплікація до Великодня

   Ми з майбутніми першокласниками виконали аплікацію "Святкове курча" до Великодня. 

   Мудрі люди кажуть: “У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки”. 

   Писанка – це розмальоване символічними знаками яйце. Здавна вона була символом весняного пробудження природи. З приходом до нас християнства писанка стала часткою великодніх обрядів. Існують різні види писанок – крашанка, крапанка, дряпанка.

     Їх дарують родичам, друзям, знайомим зі словами : «Христос воскрес!», а у відповідь кажуть : «Воістину воскрес!» і щиро дякують. Такий подарунок означає побажання щастя, здоров’я.

   Кожна писанка – це ніби маленький світ. Тут і небо із зорями, і вода з рибами, і дерево життя з оленями й птахами, і засіяне поле, і трибанні церкви – усе це вималюване у певному порядку для того, аби підтримати лад та рівновагу у нашому світі. 










среда, 21 апреля 2021 г.

Майбутні першокласник. Іграшки.Листівка для матусі

 Тема:Моя улюблена іграшка

Мета: -  поглиблювати знання учнів про дитячі ігри та іграшки;

           -  ознайомити з іграшками минулого та сьогодення;

           -  розвивати творчі здібності дітей; 

           -  виховувати культуру поведінки, бережливе ставлення до іграшок.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент. Привітання

Усміхніться всім навколо:

Небу, сонцю, квітам, людям.

І тоді обов’язково

День для вас веселим буде!

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

1.     Загадки про іграшки

 

1.          Я в барлозі взимку спав, 

Мед із вуликів збирав. 

Бант на шию пов'язали, 

І до іграшок поклали. 

Вайлуватий та м'який. 

Відгадай, хтоя такий? (ведмедик)

2.          Круглий, гарний і легенький,

Високо літає. 

Йому діти дуже раді, 

Бо ним кожен грає.(м’яч)

3.          Я із гуми, надувна, 

Як повітря я легка, 

Міцно мотузок тримай

Та мене не відпускай!(повітряна кулька)

4.          Замість справжньої дитини

Є у кожної дівчини. 

Її пестять, одягають, 

Спати ввечорі вкладають. 

І годують її смачно -

Дуже мамі вона вдячна!(лялька)

5.    Коли квітень бере своє

       І сонечко пригріває,

      Я стрибаю через неї,

     А вона - через мене.(скакалка)

 2.Повідомлення теми уроку

-Як ви зрозуміли,ми сьогодні з вами поговоримо про вашу улюблену іграшку,а також виготовим листівку для матусі.

 

3.Розповідь про свою улюблену іграшку

-Зараз кожен з вас по черзі опише свого іграшкового друга. Розкажіть нам як його звати,якого він кольору,що полюбляє робити.

4.Правила поводження з іграшками.

                                            З іграшками добре грати.

Та не можна забувати:

Що не треба їх ламати,

На частини  розбирати.

Ви ж нічого не ламайте

Все гарненько поскладайте,

Іграшки тоді , малята,

З вами завжди будуть грати!

 

III.Вивчення нового матеріалу

1.Гра « Не пропусти іграшку»

-Ваше завдання, якщо ви почуєте назву іграшки плесніть в долоні,якщо ні сидите тихо.

Лялька,камінець,дім,м’яч,дзиґа,іграшковий потяг,стіл,вікно,квітка,повітряна кулька,велосипед,дерево.

 2. Фізкультхвилинка

Раз — піднятися, потягнутися. 

Два — нагнутися, розігнутися. 

Три — в долоні три бавовни, 

Головою три кивки. 

На чотири — руки ширше, 

П'ять — помахати руками 

І за парту сісти знову.

 

3.Штрихування геометричних фігур

-Які це геометричні фігури?

—У вас зображені  кола. Виконайте олівцем штрихування  зверху вниз. Дотримуйтесь однакову відстань між штрихами. Не заходьте за контур кола.

IV.Виготовлення листівки

-Яка пора року у нас з вами?Так починає все квітнути. Отже сьогодні для матусь ми виготовим ось таку чарівну листівку.

-- Подивіться, а у нас є ведмедик, якого він кольору?

- У нас він один, самотній, йому дуже сумно. Тож давайте намалюємо багато друзів, щоб він з ними грався і не сумував.

- Малювати ведмедиків будемо за допомогою шаблона –ведмедика.

- Беремо силует і обводимо його по контуру коричневим олівцем. Обвівши силует, домальовуємо ведмежаткові очі, ротик та носик, а потім за бажанням розмальовуємо його повністю.

ІІІ. Підсумок заняття

Сподобалось вам заняття?

Що нового дізналися?

Подякуйте один одному за співпрацю.




 









четверг, 15 апреля 2021 г.

Виховний захід "Вірна дружба"

 Тема: Бесіда « Вірна дружба».

Мета: розширити уявлення дітей про те, що таке дружба, сприяти поглибленому осмисленню поняття «дружба»; формувати моральні якості учнів: уміння дружити, цінувати і берегти дружбу, бути вірним другом.

Обладнання: тексти оповідань, завдання для роботи в групах.

 

Хід заходу

 

I. Що таке «дружба»?

Вихователь: Дружба – це безкорисливе почуття притаманне людям з добрим серцем. Дружба припускає взаємну допомогу й емоційну близькість, тобто схожість почуттів, переживань.

 

Гра «Ланцюжок»

(На дошці написаний початок речення: «Друг – це той хто…»).

  Діти ланцюжком висловлюються про того, хто називається другом, а вчитель під час виступу учнів записує ключові слова:

·        взаємна допомога;

·        емоційна близькість;

·        розуміння;

·        вірність;

·        підтримка;

·        уміння зберігати таємниці.

Вихователь робить висновок : Друг – це той хто допоможе у скрутну хвилину, той хто розділить радість, буде вірним, зрозуміє ваші заповітні мрії, збереже таємниці.

 

II. Складання моделі слова «друг».

Вихователь: А тепер давайте складемо модель до слова «друг».

Справжній друг – вірний, добрий, скромний, чесний, порядний, безкорисливий.

 

III. Читання і обговорення казки « Ґудзик і рукавиця».

 

IV. Робота в групах.

У кожної групи є конверт з прислів’ям з окремих слів. Потрібно зібрати прислів’я і прикріпити їх до дошки.

Прислів’я:

-         Один за одного стій, і виграєш бій.

-         Без друга на душі туга.

-         З хорошим другом веселіше у радості, легше у біді.

-         Вірний друг дорожчий за гроші.

 

V. Гра « Так – ні – можливо».

1.     Твій друг не зробив домашнє завдання і просить твій зошит, щоб списати. Чи ти погодишся?

2.     Твій друг уживає погані слова і вирази. Ти станеш учиняти як він?

3.     Твій друг отримує погані оцінки, і тобі забороняють з ним дружити. Ти виконуватимеш заборону?

4.     Твій друг зробив щось погане, а наказують тебе. Ти розповісиш правду?

5.     Щоб мати друзів, потрібно вміти їх завойовувати. Ти згоден з цим?

6.     Щоб мати друзів, потрібно вміти бути другом. Це так?

 

VI. Підсумок заходу.

Робота в групах. Складання законів дружби.

·        Не обзивай і не принижуй свого друга.

·        Допомагай другу в біді.

·        Умій розділити радість з другом.

·        Не смійся над недоліками друга.

·        Вибирай друзів за душевними якостями, а не за одягом.

·        Не обманюй друга ні в чому. Будь з ним чесним.

·        Умій у тактовній формі вказати на недоліки друга.

·        Не ображайся на критику або пораду товариша: він бажає тобі добра.

·        Умій визнати свої помилки і помиритися з другом.

·        Не зраджуй свого друга.

 

 

 



 

 

 

 

Екскурсія Карпатами

 Добрий день, любі діти. Пропоную вам помилуватися краєвидами Карпат.

https://youtu.be/TGYgfGFJUgM






МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЄВРОПИ Після завершення Другої світової війни європейські країни почали продумувати принципи політичної співпраці та економ...