среда, 24 марта 2021 г.

Майбутні першокласники

 Мета: створити позитивний настрій, активізувати дітей; розвивати логічне мислення, увагу, мовлення; розвивати довільну увагу, дрібну моторику; розвивати вміння зосереджуватись, виконувати завдання, орієнтуючись на зразок; виховувати відповідальне ставлення до оточуючого світу; формувати повагу до однолітків.

                                                                                       Хід заняття

І.Організація робочого місця

ІІ. Мотивація початку заняття

- Доброго дня, діти! Я рада Вас бачити. Як ваші справи, який у вас настрій.

- Сьогодні ми з вами продовжуємо гратися, навчатися і розвиватися.

У школі я вчуся не марно,

Працює мій мозок старанно.

Увагу і пам'ять свою розвиваю,

Нову інформацію швидко сприймаю.

ІІІ. Основна частина

1. Вивчення нового матерiалу

Дiти, вiдгадайте загадку — i дiзнаєтесь, хто завiтав до нас на заняття.

Влiтку медом ласував,

досхочу малини мав.

А як впав глибокий снiг,

Вiн поспати трохи літ.     (Ведмiдь)

— Подивіться, який ведмедик прийшов до нас на заняття! (М’яка iграшка)

Вiн у нас казковий, рiзнокольоровий! Вiн допоможе нам вивчити назви кольорiв. (Дiти розглядають iграшку i називають кольори за допомогою вчителя.)

— Дiти, до нас на урок прибiгло ще одне звiрятко. Хто це?

З нiрки вибiжу мерщiй,

Щоб знайти собi харчi,

Потiм знов сиджу в норi,

Бо страхаюсь пазурiв.

Найстрашнiший на весь свiт

Є у мене ворог — кiт.     (Миша)

— Давайте розглянемо, якого кольору мишка?   

Завдання 1. «Щось тут не так»

Гарбузи їдять малину,

Малюки ростуть під тином,

 

Жабеня летить в ракеті,

Космонавт спить в очереті.

 

Грак в пустелі заревів,

Крилатий лев гніздечко звив,

 

Тесляр сяє в небесах,

Місяць ремонтує дах.

 

Цей поет – справжній дивак!

Написав він все не так!

Швидко виправляйте

По місцях все розставляйте!

 

Завдання 2. «Геометричні приклади»

.

- Ведмедик,  теж зібрався йти до школи, але не вміє виконувати дії додавання і віднімання. Ми йому допоможемо і отримаємо третій ключ.

Перед тим як рахувати, давайте з вами повторимо:

які дії над числами ви знаєте? (додавання, віднімання)

Яким знаком ми позначаємо дію додавання, дію віднімання?

Коли ми додаємо, результат збільшується, чи зменшується? А при дії віднімання?

Перед вами приклади, але не з числами, а з геометричними фігурами, спробуємо їх виконати.

 

2. Фізкультхвилинка від ведмедика

Йшли ведмедики малi,

Нахилялись до землі,

Потiм встали, руки в боки

І зробили три пiдскоки.

Руки вгору, опустили —

I за парти тихо сiли.

3. Робота iз звуками

— Дiти, який перший звук у словi миша? А другий?

4.Гра «Луна»

Мм, ви, ти, ди, ри, ли, си, зи, ки, ни.

5.Розгадування загадок

Той, хто їсть його, той знає –

Всіх мікробів він вбиває.

Овоч цей корисний дуже,

Та від нього сліз калюжа.

(Цибуля)


З мене листя обдирають,

Мене квасять, в борщ кидають,

В пирогах мене печуть

І в салат мене січуть!

(Капуста)


В діжці ми їх засолили,

А тоді всю зиму їли.

Солоненькі та хрумкі

З пухирцями _ _ _ _ _ _.

(Огірки)


В діжці ми їх засолили,

А тоді всю зиму їли.

Солоненькі та хрумкі

У пупирцях _ _ _ _ _ _.

(Огірки)


Борщ із нього варить ненька,

В нього шкурочка тоненька,

Солодкуватий він на смак,

Фіолетовий _ _ _ _ _.

(Буряк)

На смак чудова, жовта, медова,

Їсть її малий Павлуша.

Здогадались, що це? _ _ _ _ _.

(Груша)


В нас деревина така у дворі,

Фрукт цей з дитинства дають дітворі,

Корисне, доступне та дуже смачне,

Багате залізом та поживне.

(Яблуко)

Цього фрукту по шматку

В чай добавлю для смаку.

Запашистий та кисленький,

Наче сонечко жовтенький.

(Лимон)

 4.Обведи по контуру

 

IV.Заключна частина 

Ви довели казковим героям, що ви сильні, розумні, уважні діти. 

Ви виконали всі завдання казкових героїв, які мешкали у цьому будинку, відкрили всі дверцята, отримували ключики – «знань». Ви впоралися з усіма складностями, тож тепер ви маєте повне право носити звання «Майбутнього першокласника», встаньте із за парт. 

Вас нагороджено грамотами «Майбутнього першокласника». 

1.Підсумок 

Чи сподобалося вам заняття? 

Чому? 

Що саме ви запам’ятали? 

Чому навчилися? 

Дякую вам за зустріч, на все добре, до побачення!

 







Комментариев нет:

Отправить комментарий

 1000 ДНІВ ВІЙНИ Україна відзначає трагічну та водночас героїчну дату 19 листопада – 1000 днів із початку повномасштабного вторгнення Росії....