пятница, 24 марта 2023 г.

Безпечні весняні канікули

 ПРАВИЛА ПОВЕДІНКУ УЧНІВ ПІД ЧАС ВЕСНЯНИХ КАНІКУЛ
З 26.03.2023-ПО 03.04.2023


БЕРЕЖИ СЕБЕ!

  1. Постійно дотримуйся правил дорожнього руху. Ніколи не порушуй їх, це небезпечно для життя. Переходь вулицю тільки у відведених місцях. Будь обережним при переході трамвайних та залізничних колій. Не влаштовуй ігри на проїжджій частині вулиці. Правильно користуйся міським транспортом.
  2. Не грайся сірниками та іншими легкозаймистими предметами. Будь обережний з газом. Не вмикай його без дозволу батьків та без потреби.
  3. Не чіпай невідомі тобі предмети. При виявленні вибухонебезпечних предметів, повідом дорослих.
  4. Будь обережний з електроприладами. Не вмикай їх без дорослих. Не торкайся оголених проводів. Виходячи з дому, перевіряй, щоб усі електропобутові прилади були відключені.
  5. Будь обережним біля водоймищ, не ходи по льоду у період танення. Не влаштовуй ігри поблизу водоймищ
  6. Виконуй правила протипожежної безпеки. Не грай з вогнем. Не розпалюй багаття.
  7. Не чіпай бездомних кішок та собак. Спілкування з ними призводить до нещасних випадків.
  8. Не заходь у ліфт з незнайомими людьми.

Любий учень, дбай про своє здоров’я та життя!

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

  1. Не залишайте дітей без догляду. Знайте, де і з ким бувають Ваші діти, чим вони займаються.
  2. Випускаючи дитину на прогулянку, нагадуйте їй про правила дорожнього руху, про правила поведінки в громадських місцях.
  3. Постійно нагадуйте про правила власної безпеки.


https://youtu.be/Uu3t9aV_gsc

вторник, 14 марта 2023 г.

14 березня - День українського добровольца.

  "Український доброволець -
                                         взірець патріотизму "

Доброволець для України – виняткове явище, яке зустрічається в її історії неодноразово. Приклад тому – запорожці, які формувались в добровільні загони, самоорганізовувались саме в той час, коли це було найбільш необхідно, коли виникала загроза для нашого народу та рідної землі.

14 березня 2017 року в Україні вперше відзначають День добровольця. Свято всіх, хто довів свій генетичний та ментальний зв’язок з героїчними попередніми поколіннями патріотів нашого народу. Тих, хто першими прямо з Майдану за покликом серця відправилися захищати країну на Схід, і тим самим підтвердили наші багатовікові цінності, прагення свободи та незалежності.

Добровольцем сьогодні має право називатись кожен боєць АТО, який, незважаючи на видимі ризики для власного життя та здоров’я, не переховувався від служби, а прийняв рішення гідно виконати свій обов’язок.

Сьогодні ми висловлюємо подяку всім бійцям добровольчих батальйонів, які взяли активну участь у першому етапі проведення антитерористичної операції та не допустили просування противника вглиб материкової України, а також тим, хто досі стоїть на захисті суверенітету держави.












пятница, 10 марта 2023 г.

10 березня День Державного гімну України

      День Державного гімну України



10 березня в Україні відзначається День Державного Гімну, святкування якого затвердив Кабінет Міністрів України на засіданні 07 грудня минулого року.

Державний Гімн України – один з головних державних символів України поряд із прапором і гербом. Його офіційна музична редакція була ухвалена Верховною Радою 15 січня 1992 року, а текст гімну затверджено Законом України «Про Державний Гімн України» 6 березня 2003 року.

10 березня для Дня Державного гімну був обраний як день, в який вперше прозвучав твір композитора Михайла Вербицького на слова поета Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна» в 1865 році в Перемишлі (Польща). Ним завершили концерт, присвячений пам’яті Тараса Шевченка. Того ж року вірш уже був надрукований разом із нотами. Твір у виконанні українського оперного співака-тенора Модеста Менцинського був записаний на платівку в Кельнському відділенні «Грамофона» у жовтні 1910 р. 

Зараз, коли нові герої воюють за територіальну цілісність нашої країни, гімн має особливе значення для всіх і є тою духовною ланкою, що єднає нас із попередніми поколіннями борців за свободу.





https://youtu.be/nybtOIxlku8


четверг, 9 марта 2023 г.

Тарас Григорович Шевченко

 Таран Шевченко - новий і невідомий.

Свою Україну любіть
Любіть її … Во время люте,
В останню тяжкую минуту
За неї Господа моліть.
9 березня  день народження Тараса Григоровича Шевченка – величної особистості в історії України, знаменного митця, художника і поета.

Для свого рідного народу він залишив спадщину – вірші, які входять до збірки «Кобзар» – це настанова від великого мислителя, це повчання від Батька нації, це біль та крик душі справжнього українця з чистою та щирою душею.

Тарас Шевченко все своє життя, весь свій могутній талант присвятив українському народові: своїм сучасникам і нам, нащадкам.

Будьмо вдячні йому і за «Заповіт», і за «Гайдамаків», і за «Катерину».

Читаймо Шевченкові твори, вивчаймо їх, шануймо те, що залишив нам у спадок Великий Кобзар.




среда, 8 марта 2023 г.

ЗІ СВЯТОМ 8 БЕРЕЗНЯ!

                            Зі СВЯТОМ 8 БЕРЕЗНЯ!



8 березня у Жіночий день українці вітають милих подруг та добрих знайомих, коханих дівчат та дружин, дорогих мам, сестер та дочок - усіх представниць прекрасної половини людства з цим весняним святом.

Виразити теплі найкращі побажання для ВСІХ жінок  порадувати ніжними знаками уваги та подарувати світлі емоції хочуть учні 2-го класу !




понедельник, 6 марта 2023 г.

Виховна година НЕБЕЗПЕЧНИЙ МОЛОДІЖНИЙ РУХ "РЕДАН"

 

ДО УВАГИ БАТЬКІВ ,УЧНІВ ТА МОЛОДІ!
НЕБЕЗПЕЧНИЙ МОЛОДИЙ РУК "РЕДАН"



"ПВК Редан" - так називають нову агресивну субкультуру, яка останнім часом поширюється в Україні. Її учасниками часто стають підлітки і влаштовують масові бійки. Ця субкультура пішла з популярного японського підліткового аніме Hunter x Hunter, де було бандитське угруповання "Редан".

Цей рух зародився в росії, де підлітки влаштовували масові заворушення у торгових центрах. Тоді, 24-25 лютого, було затримано близько 300 неповнолітніх порушників.

Ювенальна поліція надала декілька порад:

- Спокійно, відкрито і прямо спілкуйтеся з дитиною. Надайте їй можливість говорити, коли вона буде до цього готова. Не підганяйте її. 

- Якщо дитина розповідає куди вона ходить та як проводить свій час. Проявіть якомога повнішу обізнаність в обговорюваній темі; виявляйте терпіння, наполегливість, доброзичливість для уникнення емоційного дискомфорту, недовіри чи агресії з боку підлітка.

- Опановуйте Інтернет-технології, майте власний акаунт і станьте другом своїй дитині в соціальних мережах.

- Щотижня аналізуйте вміст сторінок дитини, уважно читайте її публікації, вивчайте групи, до яких вона приєдналася.

- «Познайомтеся» з її віртуальними друзями, звертайте увагу на фото й відео, що викликають інтерес дитини, зокрема ті, що збережені, поширені або вподобані.

- Покажіть дитині, що вона вам небайдужа, що ви піклуєтеся про неї та запропонуйте спільно провести час.

- Зосередьтеся на тому, щоб показати дитині її переваги, знайдіть у неї сильні сторони, допоможіть їй побачити себе унікальною особистістю.

- Після встановлення контакту та виявлення підлітком довіри до вас, слід пояснити згубність і безперспективність деструктивної поведінки, підкріплюючи це фактами, які добре відомі підліткові; допомогти підлітку зрозуміти ступінь ризику від деструктивної поведінки і невідворотної відповідальності за скоєне (зокрема у випадку вчинення булінгу або іншого правопорушення).

ПАМ’ЯТАЙТЕ, що в зону ризику проявів деструктивної поведінки потрапляють підлітки, яким бракує батьківської уваги і підтримки, а також ті, чиє перебування в мережі.  Інтернет не контролюється.










 1000 ДНІВ ВІЙНИ Україна відзначає трагічну та водночас героїчну дату 19 листопада – 1000 днів із початку повномасштабного вторгнення Росії....