4 червня, згідно з рішенням Генасамблеї ООН, є міжнародним днем дітей-безневинних жертв агресії. Поряд з цим, 1 червня 2021 року народні депутати України підтримали проект постанови щодо вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.
За інформацією Офісу Генерального прокурора, станом на 4 червня 2022 року внаслідок широкомасштабного російського вторгнення в Україні загинула 261 дитина і 463 дістали поранення. Найбільше діток постраждало в Донецькій, Київській, Харківській, Чернігівській, Херсонській, Луганській, Миколаївській, Запорізькій областях. Ці цифри не остаточні, оскільки процес виявлення жертв московитів триває. До того ж чимало населених пунктів ще перебувають під окупантом.
Через щоденні бомбардування та обстріли пошкоджено близько 2 тисяч закладів освіти, а понад 100 повністю зруйновано. Натомість практично вся російська преса твердить, що «удари завдаються виключно по військових об’єктах».
1 червня у всьому світі відзначають Міжнародний день захисту дітей. Свято засноване в Парижі в 1949 році з ініціативи Міжнародної демократичної федерації жінок, щоб звернути увагу на проблеми, які мають діти. Традиційно на торжество влаштовують ярмарки, розпродажі та розважальні заходи для дітей. Школярі в цей день радіють початку літніх канікул.
Символ Міжнародного дня захисту дітей
У Міжнародного дня дітей є свій офіційний символ – прапор. На зеленому полотні, який символізує зростання та гармонію, навколо знаку Землі розміщені фігурки ‒ червона, жовта, синя, біла і чорна. Ці людські фігурки символізують різноманітність і терпимість. Знак Землі, розміщений в центрі, ‒ це символ нашого загального дому.