З 27 квітня по 03 травня 2025 року відзначається Європейський тиждень імунізації під національним гаслом «Вакцинація рятує життя. Подбайте про себе та рідних – зробіть щеплення». Тиждень імунізації нагадує нам про те, що імунізація має величезне значення для профілактики захворювань і захисту життя.
понедельник, 28 апреля 2025 г.
пятница, 25 апреля 2025 г.
понедельник, 21 апреля 2025 г.
Мінна небезпека
Що слід розказати дітям про мінну безпеку?
Якщо десь побачив міну,
Повертайся неодмінно
Стежкою якою йшов
І дорослих повідом.
Дин, дин, дин - телефонуй 101.
пятница, 4 апреля 2025 г.
Про мінну небезпеку дітям
Після масованих обстрілів містяни знаходять вибухонебезпечні предмети та нерозірвані снаряди. Тож варто ще раз поговорити з дітьми про мінну безпеку.
1. Не брати в руки знайдені предмети
Це може бути іграшка, мобільний телефон, ручка — начиненими вибухівкою можуть виявитися різноманітні предмети. Протипіхотні міни-«метелики» також можуть зацікавити малечу — незвичної форми корпус виготовлений з пластику і може бути різних кольорів. Потрібно пояснити дитині, що небезпечною може бути будь-яка знахідка. Як би не було цікаво, її не можна підбирати, адже шкода для здоров’я і навіть життя дуже серйозна.
2. Оминати снаряди, які не розірвались
Під час обстрілу деякі снаряди можуть не спрацювати одразу. Але вони готові вибухнути будь-якої миті. Те, що здається частиною, уламком — також може містити заряд і бути небезпечним. Не можна підбирати такі «трофеї».

3. Не експериментувати з боєприпасами
Зазвичай, коли дорослі знаходять серійні міни, снаряди, гранати, то негайно викликають фахівців, які огороджують район і знешкоджують небезпечні знахідки. Натомість дітей природна цікавість спонукає до небезпечних експериментів. Вони можуть підкладати боєприпаси в багаття, випробовувати їх на міцність ударами, намагатися розібрати. Важливо пояснити наслідки таких дій.
У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою заборонено:
- наближатися до предмета;
- пересувати його або брати до рук;
- розряджати, кидати, вдаряти по ньому;
- розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет;
- приносити предмет додому.
4. Остерігатись бездоглядних речей
Вибухівку можуть помістити у звичайні портфелі, сумки, банки, пакунки і потім залишити в багатолюдних місцях. У такому разі важко відрізнити сумку з вибухівкою від такої ж сумки, залишеної забудькуватим пасажиром у громадському транспорті. Тому бездоглядні предмети в транспорті, дворі, магазині вимагають особливої уваги. Дітям до них не слід наближатись, потрібно повідомити дорослих, які передадуть інформацію поліції.
Орландо Блум, раніше відвідавши схід України, звернувся до дітей, що живуть у прифронтовій зоні, і закликав їх до безпечної поведінки. Зараз ця інформація, на жаль, актуальна для всієї України.
Всесвітній день охорони навколишнього середовища (World Environment Day) Традиційно Україна, як і увесь світ, 5 червня відзначає Всесвітні...
-
Щороку 29 вересня в школах України проводяться уроки пам’яті на честь вшанування пам’яті жертв Голокосту. Цього дня 1941 року фашисти в Ки...
-
Сьогодні, 24 лютого, три роки тому на світанку почалося повномасштабне вторгнення Росії в Україну Сьогодні, 24 лютого 2025 року, виповнюєт...
-
ДЕНЬ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА. День святого Валентина 14 лютого є неофіційним святом усіх закоханих , яке пройшло крізь століття, і сьогодні шир...