Всесвітній день без мобільного телефону
6 лютого проводиться Всесвітній день без мобільного телефону. Варто спробувати, хоч разок, для різноманітності. Ідея французького письменника Філа Марсо. Свято з 2001. В один з 3 днів, на ваш вибір - 6, 7, 8. Ці лютневі заходи у першій декаді місяця мають традиційний щорічний характер.
Сучасний світ без смартфонів – ці слова звучать для нас доволі дивно. Та попри беззаперечну користь мобільного та інтернет зв’язку, користування ними створює певну залежність. Це відбувається тоді, коли людина не може обходитися без смартфону на психоемоційному рівні.
Всесвітній день без мобільного телефону закликає на певний час відмовитися від використання будь-яких гаджетів. А це означає спілкуватися з живими людьми, а не з аватарами; прокидатися під звуки будильника, а не під звук телефону тощо.
ЯК ПОЗБУТИСЯ ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД МОБІЛЬНОГО ТЕЛЕФОНУ?
Фахівці пропонують низку вдалих порад, які допоможуть впоратися з адиктофонією, тобто зберігати незалежність від сучасного гаджета, не відмовляючись від його корисних функцій. Декілька з них ви можете прочитати нижче.
- Запевніть себе, що з вами нічого не станеться, якщо ви не будете користуватися своїм смартфоном протягом однієї години.
- Перше, що необхідно зробити, це відмовитися від носіння пристрою по домівці. Вас надзвичайно здивує той факт, що поки ви займаєтеся своїми хатніми справами чи навіть, коли вибігли до магазину, ви не пропустите сотні дзвінків чи цікавих постів в інстаграмі.
- Не можна класти телефон поряд під час сну, також не кладіть його під подушку. Пристрій здійснює електромагнітне випромінення, яке може негативно впливати на систему нервових тканин.
- Беріть слухавку до вуха тільки в критичних ситуаціях. Наприклад, коли треба терміново когось покликати, викликати швидку тощо. Не розмовляйте годинами. Розкажіть тільки про важливі моменти. Якщо хочете порозмовляти з людиною довше, домовтеся з нею про зустріч.
- Під час нічного чи денного відпочинку відключайте телефон повністю. Також можна взяти собі за правило чи звичку виключати мобільний телефон під час важливих зустрічей (цього вимагає етикет), в години відпочинку, в колі сім’ї, під час перегляду цікавого фільму.
- Прогулянки на природі, у зонах відсутності покриття, не тільки збереже вас від адиктофонії, але й сповнить здоров’я та наснаги для подальших звершень.
- Не варто купувати телефони малим дітям. Нехай малюки тішаться від активних ігор з однолітками. Залучайте їх до читання книг, інтелектуальних занять та до реального життя.
Отож, давайте переглянемо кілька порад від фізиків та медиків, щодо безпечного користування мобільним телефоном, щоб максимально захиститися від їхнього негативного впливу:
- Скоротіть кількість часу, яку ви проводите, спілкуючись за допомогою телефону.
- Користуйтесь динаміком телефону або гарнітурою – таким чином ви зможете тримати телефон на відстані від голови.
- Мінімізуйте час використання мобільного телефону, якщо доводиться розмовляти багато,користуйтесь гарнітурою (навушники, динамік). Це частково зменшить вплив надпотужного випромінювання.
- Обирайте апарати з низьким показником SAR.
- Обираючи оператора зв’язку, віддайте перевагу тому, який має найрозгалуженішу мережу ретрансляторів. Бо чим більше телефон напружується в пошуках базової станції (щоб здійснити зв’язок), то більшою стає випромінювана ним доза електромагнітних хвиль.
- Не розмовляйте по телефону у маршрутних таксі та в машинах, щоб розважитися в дорозі. Випромінювання мобільника, відбиваються від металевого корпусу машини, збільшуючи потужність у кілька разів. До речі, окуляри в металевій оправі з цих само міркувань також краще знімати під час розмови.
- Набравши потрібний номер, не притискайте відразу телефон до вуха — саме під час з’єднання відбувається найпотужніше випромінювання. Тому стежте за процесом виклику, дивлячись на екран мобільника, і лише після того, як з’єднання відбулося, підносьте його до вуха.
- Тримайте телефон не ближче 2 м від ліжка, щоб віддалити себе від випромінюваного ним поля.
- Якщо на екрані вашого мобільника кількість «антенок» зменшилася, це означає що ви потрапили в зону слабкої дії сигналу. Таке трапляється в приміщеннях вокзалів, аеропортів, метро, в підвалах. Намагайтеся уникати користування мобільним телефоном у таких умовах, бо інтенсивність його електромагнітного випромінювання збільшується в кілька разів.
- Намагайтеся не розмовляти довше трьох хвилин. Між розмовами робіть перерви не менш як на 15 хвилин. Стежте, щоб загальна кількість розмов за добу не перевищувала однієї години.
Комментариев нет:
Отправить комментарий