«Трынцы-брынцы-бубонці».
Хлопці вибирають двох ведучих. Одному зав'язують очі, другого дають дзвоник, і він повинен тікати від першого, подзвонюючи у дзвіночок. Інші хлопці встають в коло і беруться за руки. Вони водять навколо водять хоровод і співають: Трынцы-брынцы-бубонці, Позолочені кінці, Хто під бубонці грає, Того жмурка не зловить.
Після цих слів ведучого з зав'язаними очима тричі повертають навколо себе, і він приймається ловити дзвонить у бубонець. Інші хлопці постійно тримаються за руки, не даючи двом ведучим вийти за межі кола. Гравець з зав'язаними очима після того, як зловить другого, стає в коло, а спійманий вибирає собі пару, передає дзвіночок і зав'язує собі очі. Гра починається знову.
«Пташина метушня».
Хлопці діляться на дві команди з приблизно рівним числом учасників. Одну команду називають «Снігурі», а другу - «Чижик». Команди стають у центрі ігрового майданчика спиною один до одного.
Ведучий командує: «Метушня - снігурі!» Це означає, що снігурі повинні обернутися і бігти слідом за чижиками. Кожен снігур ловить того чижика, який стояв за ним.
Приблизно в 10 метрах з кожної сторони від центру майданчика відзначається особлива риса - це «дім» для кожної з команд. Як тільки снігур або чижик мине цю рису - він сховався в будинку, його ловити не можна. Ті учасники, хто спійманий, стають уболівальниками. Гра закінчується тоді, коли більшість гравців виявиться спіймано. Виграє та команда, у складі якої залишилося більше «птахів».
«У ведмедя у бору».
На землі або на підлозі малюють коло. Далі вибирають ведучого - ведмедя. Ведмідь встає в центр кола і прикидається сплячим. Хлопці встають за лінію кола і починають співати: У ведмедя у бору гриби-ягоди беру. А ведмідь не спить, всі на нас дивиться!
Ведмідь прокидається. Завдання хлопців - пробігти через коло і не стати «здобиччю» ведмедя. Спійманий дитина займає місце ведучого. Гра починається спочатку.
Комментариев нет:
Отправить комментарий